Mistr úniku, král pout. Takové přezdívky nosil slavný kouzelník Harry Houdini, jehož příběh se přenese do kin. O titulní roli jedná společnost Lionsgate s Johnnym Deppem, film s názvem Tajný život Houdiniho: První americký superhrdina natočí Dean Parisot.

Režisér, který uspěl s akční komedií Red 2, slibuje podívanou ve stylu Indiany Jonese. Proslulého mága však chce předvést nejen jako obratného kaskadéra, který unikl na souši i pod vodou z důmyslných pastí včetně cely smrti.

Johnny Depp jako kouzelník Houdini,

Filmový Houdini také připomene, že maďarský rodák veřejně odhaloval triky spiritistů a podvodných médií. Zemřel ve dvaapadesáti letech poté, co ho na jedné přednášce nečekaně napadl jistý student.
Scénář podle stejnojmenné knihy napsal Noah Oppenheim.

Otázkou je, jak Depp stihne případné natáčení, má totiž v plánu pátý díl Pirátů z Karibiku či pokračování Alenky v říši divů. Houdini by se měl točit ještě letos na podzim.