2. ročník Grand Prix KKL vyhrál kouzelník z Mostu

V Benátkách u Turnova se sešli nejlepší kouzelníci z Liberce i širokého okolí u držitele putovní ceny 1. ročníku Grand Prix KKL Miroslava Sluka, který se netajil tím. že si nenechá cenu jen tak vyrvat, k čemuž nás velmi sugestivně přesvědčil i vřelým přivítáním.

Samopal vzor 58 s ostrejma drží nekompromisní extrémní mág Miroslav Sluk a brání si tak svou putovní cenu.

Po vřelém přivítání na svahovité zahradě majitele turnovské  haciendy se vpravdě nikomu moc nechtělo do kouzlení. Ač jsme se sešli v nevelkém počtu, kvantitu jistě nahradila kvalita. Již to vypadalo, že vyhraje ten, který jako jediný bude mít odvahu předvést kreativní vystoupení. Naštěstí přišla na řadu losovačka do které byli zahrnuti všichni, kteří měli na krásnou trofej zálusk.

Po vřelém přivítání na svahovité zahradě majitele turnovské  haciendy se vpravdě nikomu moc nechtělo do kouzlení. Ač jsme se sešli v nevelkém počtu, kvantitu jistě nahradila kvalita. Již to vypadalo, že vyhraje ten, který jako jediný bude mít odvahu předvést kreativní vystoupení. Naštěstí přišla na řadu losovačka do které byli zahrnuti všichni, kteří měli na krásnou trofej zálusk.

Sám Miroslav Sluk se ujal prvního soutěžního vystoupení takové kvality, že z něho všichni byli paf natolik, že se nedochoval z této památné chvíle jediný dostupný záběr. Jisté je, že si pan Sluk vyspoupením nenápadně rozšířil svoji gardu střežící trofej o dalšího člena – Františka Schovánka, který původně přišel v civilu.

František Schovánek

František Schovánek během šou Miroslava Sluka.

Mirek si samozřejmě sám připravil magický stolek a hádejte, čím nás napájel…

Poté přišel na řadu adept magického umění Pavel Soukup, který zajisté okouzlil všechny přítomné svýma prasečinama, ale soudruzi z NDR zřejmě někde udělali chybu, takže milý Pavlík odešel sice bez ceny, ale nezastřelen.

Tři čuníci alias prasátková kníkací story volně převzatá ze semináře Jána Mazáče na letošním Ještědském krystalu.

Příjemné počasí se během dramatických vystoupení stalo uplakaným a tak se magie přesunula do prostor, kde ani nefoukalo a ani nepršelo. Jiří Novotný tak mohl předvést celou plejádu triků a dal si pěkně na čas, protože dobře  věděl, že diváci jsou rádi, že na ně neprší a nemají kam by se před jeho brutálním magickým nátlakem schovali ( pozn. redakce, Jirka kouzlil až do čtvrté hodiny ranní, ale již jen pro ty, kteří vydrželi ).

Jirka Novotný umí i poslepu a tomu se pak říká odborně rutina.

Přemkovi Rajdlovi jsem již několikrát nabízel, že na Krystalu udělám psychologický seminář na téma “ Jak si správně vybrat diváka.“ Bohužel mě Přemek nevyslyšel a co se nestalo ? Ano, přesně to se stalo. Přemek jako největší favorit soutěže doplatil na rodinný Slukovic komplot. Nejmenovaná Petra Sluková nezvládla roli divačky pomocnice a zcela záměrně Přemka poslala do propadliště dějin, což Přemkovi jasně ukázaly hodiny, které neodbily zelených 15, ale fialových půl druhý.

Dokonáno jest. Přemek bohužel končí v propadlišti dějin a nezískává prestižní druhou putovní cenu Grand Prix KKL, balí hodiny, sbohem a šáteček. Přemku nezapomeneme !

Posledním soutěžícím byl Karel Riedl alias Marcolli. Jako jediný a správný profesionál přijel na soutěž až po svém představení v Horní Dolní ( to nevíme přesně, pozn. redakce ), takže na něm malinko byla znát únava. Také je nutné brát v potaz to, že je s Miroslavem Slukem v příbuzenském stavu kamarádském. A kamarádi si předsi ceny nevyfukují…

Kluku ukaž tyčku, dám ti na ni smyčku. Tak pravil pravý Marcolli, shodou okolností vpravo.

Grilování Miroslav Sluk | KKL

O účastníky soutěže pečoval a neúnavně servíroval klobásy a uzené kapry pan domácí Miroslav Sluk. Na fotografii zachycen těsně před vyhlášením výsledků.

Okamžik pravdy se blíží. Lucie Svarovská se chystá vyhlásit vítěze a všem se sevřelo hrdlo napětím, protože vyhlášení bylo přerušeno několika komerčními přestávkami….

Spokojení diváci se těší na vyhlášení soutěže. Vlevo Sluk Michal, uprostřed Petra Sluková a vpravo Zuzka Sluková.

Vítěz 2. ročníku Grand Prix KKL Jiří Novotný z Mostu. Gratulujeme.

Vítězná pusa od čestné předsedkyně poroty Lenky Rajdlové budiž ostatním motivací do příštího ročníku Grand Prix KKL. Jste všichni srdečně zváni na další setkání.

Hmatu zdar