Klub Kouzel LiberecNarozeniny KKLÚdolím dvou řek

Výjezdní zasedání Klubu Kouzel Liberec v Praze 27.6. 2013 bylo doslova nabité kouzly. A to především díky holandskému kouzelníkovi a komikovi Flipu Hallemovi, který je mimochodem od roku 2009 prezidentem Holandské kouzelnické unie (HMU). Na semináři zaměřeném na používání saka, kapes a rukávů, hlavně tedy vlastních,  jsme se setkali s celou řadou českých profesionálních i amatérských kouzelníků, kteří si nenechali tuto vyjímečnou událost ujít.

Hned na začátku však došlo ke společenskému faux pas, kdy při fotografování zastínil člen KKL Miroslav Sluk Flipa Hallemu, místo toho, aby slavnějšímu kolegovi dal dle společenské etikety přednost. Dokonce lehce odstrčil Flipa loktem.
Členové KKL s Flipem Hallemou

Miroslav Sluk zastiňuje prezidenta HMU Flipa Hallema ( vpravo) od čehož se distancuje prezident KKL Přemek Rajdl ( druhý zleva )

"Bylo to nedorozumění. Flipovi jsem se ihned omluvil.
Nevěděl jsem vůbec kde se tam vzal. Flip zjistil, že jsme přijeli až z Liberce, z KKL,
a chtěl se s námi prostě vyfotit. Nic víc v tom nebylo. Nedělal bych z toho bublinu"
dodal Miroslav Sluk.

Přemek Rajdl se na věc pohlíží z jiného úhlu.
"Je to závažný přestupek, ale Mirkovi věřím. Je dlouholetým členem našeho klubu. Ovšem tady se jedná o další budoucnost dobrých vztahů ČMS A HMU. Sejdeme s panem Kožíškem a poradíme se, jak dál postupovat. Každopádně se sejde klubová disciplinární komise. Nechci nic předjímat, ale pravděpodobně padne nějaký kubový trest. Mirka mám rád, ale do vyřešení kauzy jsem mu ihned pozastavil členství v klubu, což pan Kožíšek kladně kvitoval ." dodal prezident KKL Přemek Rajdl.

Celá nepříjemná událost neměla na průběh semináře žádný vliv. Všichni přítomní si ho užili. Malou vadou na kráse byla krásná překladatelka. Někteří návštěvníci semináře se tak nemohli patřičně soustředit a odnést si "domů" nějaký ten trik.

"Flip byl prostě úžasný. Stále mi připadalo, že nekouzlí rukama, ale nohama. Nebyl to trik, jen jsem měl problém se občas soustředit." dodává závěrem se smíchem Josef Slanina.

Flip Hallema v Praze na semináři

Těšíme se opět na setkání.

Klub Kouzel Liberec

Klub Kouzel Liberec

Náš klub vznikl  v roce 1978 a pořádal první ročník mezinárodního kouzelnického festivalu Ještědský krystal v roce 1980. Za ta dlouhá léta se v našem klubu vystřídalo několik členů a dnes i velmi známých a úspěšných kouzelníků. Pravidelně se scházíme v Magickém Sklepení. Připravovali jsme pro vás 20. ročníků mezinárodního festivalu kouzel a magie  Ještědský krystal.

Schůzky KKL

Schůzky Klubu Kouzel Liberec v Magickém Sklepení Přemka Rajdla každý čtvrtek od 19 hodin.
Těšíme se na setkání